Is this your app? Claim this page to add your own description, links and contact info. It's free. →
Drumtune PRO | Drum Tuner at Mac App Store analyse
Bram Van den BroeckDescription
Estimates
Search Keywords 3
| # | Term | Country | Place | Priority |
|---|---|---|---|---|
| 1 | drum tuner | #10 | ⭐️⭐️⭐️⭐️ | |
| 2 | lowrider | USA | #16 | ⭐️⭐️⭐️⭐️ |
| 3 | low rider | #18 | ⭐️⭐️ |
Competitors
Availability
Devices
Pricing by country
| Country | Price |
|---|---|
| Canada | 14.99 CAD |
| China | 88 CNY |
| France | 12.99 EUR |
| Germany | 12.99 EUR |
| Italy | 12.99 EUR |
| Netherlands | 12.99 EUR |
| Portugal | 12.99 EUR |
| Spain | 12.99 EUR |
| Poland | 8.99 EUR |
| UK | 11.99 GBP |
| India | 1199 INR |
| Japan | 2000 JPY |
| Korea, Republic Of | 19000 KRW |
| Poland | 49.99 PLN |
| Russia | 999 RUB |
| Turkey | 599.99 TRY |
| USA | 11.99 USD |
| Korea, Republic Of | 8.79 USD |
| Ukraine | 14.99 USD |
Reviews
All reviews →Sensacional
O app é incrível, funciona perfeitamente. Possibilita afinar a bateria com precisão, você pode escolher o nível de sustain que você quer no tambor e o app indica a melhor afinação para a pele batedeira e resposta. Também é possível escolher os intervalos entre cada peça da bateria para você criar um escala melódica nos tambores. Muito bom, uso sempre.
Não funciona
Não está funcionando no meu iPhone 5. Simplesmente trava o afinador.
Best App Ever!!!!!!
kann diese negativen rezensionen nicht verstehen. die app tut genau das was sie soll, und das perfekt. benutze diese app seit jahren und kann nichts negatives berichten. auch der direkte kontakt ist problemlos und man bekommt schnelle und nette hilfe. mein set klingt seit der drumtuner app einfach nur perfekt. ich schwöre auf die app und lasse auf diese nichts kommen. einfach genial!!!
:)
Super App
Take your time with this app
Cant decide to give it 5 stars or 1, its either great or worst, still cant decide...
Не покупать,бесполезная вещь!
Деньги на ветер...(((!
Было норм
После обновления с приставкой pro лажа Вылетает тупит, раньше был интерфейс просто не удобный, а теперь навороченный неудобный непонятный и вылетает постоянно